top of page

Kanada, çok çeşitli endüstrilere birinci sınıf teknoloji ve uzmanlık getiriyor. Yeni güçler, ortaklıklar, yetenek ve güçlü bir Ar-Ge kültürü arayışındaki küresel şirketler, Kanada'yı genişleyecek bir yer olarak görüyor.

Kanada Gocmenlik

Öncelikli Sektörler
Tarım-gıda
Temiz teknoloji
Gelişmiş imalat
Dijital endüstriler
Doğal Kaynak kökenli endüstriler
 

Yatırım & Şirketler

Gerek Eyalet Göçmenlik Programlarının bünyesinde yaralan Yatırımcı Programları yoluyla, gerekse şirketleşme veya kendi ülkenizde çalıştığınız/ sahibi olduğunuz şirketin Kanada'da kurulmuş ofisine tayin edilerek hem Çalışma İzni almış, hem de buradan sonra Daimi Oturum almaya giden yolu açmış olursunuz. Kanada'da kurulmuş bir şirketi devralarak da aynı süreci başlatmak mümkündür. Sizin çalışma izni ile Kanada'da bulunacağınız bu sürede eşin de çalışma hakkı olur, çocuklar da, devlet okullarından ilköğretim / lise süresinde ücretsiz yararlanabilirler. Bu konu her bölge Eğitim Müdürlüğünün  karar verme tasarrufunda olmakla beraber genel bir uygulamadır.
 

Şirket kurma, satın-alma veya şirketler-arası transfer olma yolunda ise, en az bir yılı tam-zamanlı çalışmanın sonunda Kanada İş tecrübenizi de değerlendiren bir Daimi Oturum programına uyum sağlamanız ve bunun için, Federal veya Eyaletler düzeyinde hazırlanmış Oturum Programlarına başvurmanız gerekir. 

bottom of page